Ticaret Bakanlığı, Türkiye’de e-ticaretin görünümü raporunu yayımladı Ticaret Bakanlığı, Türkiye’de e-ticaretin görünümü raporunu yayımladı

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Van, Şırnak, Amasya, Kırklareli, Bingöl ve Ardahan illeri ile 10 ilçe için siyasi partilerin yaptığı başvuruları değerlendirerek kararını verdi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart'ta gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin sonuçlarına yönelik İl Seçim Kurulları kararlarına yapılan itirazları değerlendirmeye devam ediyor.

YSK bugünkü toplantısında, 6 ilin belediye başkanlığı seçim sonuçları ile bazı ilçelerdeki itirazları ele aldı.

Vatan Partisi, Van'da DEM Parti adayı Abdullah Zeydan'ın kazandığı belediye başkanlığı seçim sonuçlarına itiraz etti. Ancak YSK, Vatan Partisi'nin Van'daki seçimlerin iptali talebini reddetti. Diğer taraftan, DEM Parti'nin Şırnak'ta seçimlerin iptali, AK Parti'nin Ardahan, CHP'nin Kırklareli, MHP'nin Amasya, ve DEM Parti'nin Bingöl'de oyların yeniden sayılması talepleri ile CHP'nin Yozgat'ın Yerköy, Yeniden Refah Partisi'nin Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki seçimlerin iptali talepleri de YSK tarafından reddedildi.

Ayrıca, AK Parti'nin Kütahya Emet, DEM Parti'nin Bitlis Güroymak, CHP'nin Adana'nın Sarıçam ve Ankara'nın Kızılcahamam, Yeniden Refah Partisi'nin Gaziantep'in Oğuzeli, Büyük Birlik Partisi'nin Bolu'nun Gerede ve Erzurum'un İspir ilçe belediye başkanlıklarında oyların yeniden sayılması talepleri de YSK tarafından reddedildi.

YSK, Büyük Birlik Partisi'nin Adana'nın Kozan ilçesinde MHP'nin adayı Mustafa Atlı'nın kazandığı belediye başkanlığı seçim sonuçlarına itirazını da reddetti.