TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Moskova’da konser salonunda düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziye ziyaretinde bulundu.

Ticaret Bakanlığı ve Gümrük Muhafaza ekipleri kaçakçılıkla mücadelesini sürdürüyor Ticaret Bakanlığı ve Gümrük Muhafaza ekipleri kaçakçılıkla mücadelesini sürdürüyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, Rusya'nın başkenti Moskova'da "Crocus City Hall" konser salonunda düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziye ziyaretinde bulundu.

G K Kh Nfr Ws A A Rcpz

TÜRSAB tarafından yapılan açıklamaya göre, Başkan Bağlıkaya ve beraberindeki heyet gerçekleşen taziye ziyaretinin ardından Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR'u ziyaret etti. Heyet, burada ATOR Başkanı Maya Lomidze ve birlik yöneticileriyle bir araya geldi.

G K Kh Nl X A A A39Xm

Açıklamalarda düşüncelerine yer verilen Başkan Firuz Bağlıkaya, "Dünyada şiddetin, terörün egemen olmaması için kardeşliğe, dostluğa verilecek değer, bugün her zamankinden fazla önem kazanıyor. İnsanları ve kültürleri birbirine yaklaştıran turizm, dostluk köprülerinin kurulmasında, barışın ve kardeşliğin tesisinde her zaman en önemli role sahip olmuştur. Bu anlamda turizmin yaralarımızı sarmada ve acılarımızı bir nebze olsun dindirmede önemli bir işlevi olduğuna inanıyoruz. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği olarak tüm Rus halkına sabır ve başsağlığı diliyoruz” dedi.