Ticaret Bakanlığı, Cezayir ziyareti çerçevesinde Cezayir Ticaret ve İhracatı Geliştirme Bakanı Tayeb Zitouni ile çok verimli bir ikili görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu. Görüşmede, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılması ve ekonomik iş birliğinin güçlendirilmesi için detaylı adımlar ele alındı.

Özellikle demir-çelik ve kimyevi ürünler gibi sektörlerde ortak projeler ve yatırımların artırılması konularına odaklanıldığı belirtilen görüşmede, Türkiye ve Cezayir'in karşılıklı fayda sağlayacak stratejik iş birliklerine vurgu yapıldı. İki ülke arasında geleceğe yönelik somut planlar yapıldığı ifade edilirken, ithalat izinlerinin kolaylaştırılması ve Türk firmalarının karşılaştığı zorlukların giderilmesi için alınması gereken aksiyonlar üzerinde mutabık kalındığı belirtildi.

TMB raporuna göre Türk inşaat sektörü yurt dışında büyümeye devam ediyor TMB raporuna göre Türk inşaat sektörü yurt dışında büyümeye devam ediyor

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ''Ticaret Bakanlığı olarak, iş birliklerini geliştirmek ve iki ülke arasındaki ekonomik bağları daha da kuvvetlendirmek için yorulmaksızın çalışmaya devam edeceğiz.'' ifadelerini kullandı.

Editör: Sude Yılmaz