THK Kayyum Heyeti, Kasım 2023’te göreve başladıktan sonra kurumun borçlarını yapılandırarak ödemeye başladı.

THK yönetimi, kurumun 100. yılında borçlarını sürdürülebilir şekilde azaltma hedefine ilk adımı attı. Geçtiğimiz günlerde büyük bir ödeme gerçekleştiren THK, borçlarını yapılandırarak ödeme sürecine başladı.

“Borçları Yapılandırdık, İlk Taksidi Ödedik”

EY Girişimci Kadın Liderler Programı 2024 başvuruları açıldı EY Girişimci Kadın Liderler Programı 2024 başvuruları açıldı

THK Kayyum Heyeti Başkanı Vali Kemal Yurtnaç, kurumun idari, teşkilat, mali ve hukuki alanlarında düzenlemeler yapıldığını belirterek, “Göreve geldiğimizden beri kurum içinde büyük bir yapılanmaya başladık. Yenilik, şeffaflık ve sürdürülebilirlik çizgisinde bunu yapmaya devam edeceğiz. 7’den 70’e milletimize yaraşır, faaliyetleriyle göz dolduran bir THK ortaya koyacağız. Borçsuz 100. yıl hedefi için ilk adım olarak, kurumun en büyük yükleri olan borçlarımızı ödemeye başladık ve hızla faaliyete geçtik. Taksitlendirdiğimiz borcumuzun da ilk yüklü ödemesini yaptık. Bundan sonraki süreçte de kaynaklarımızı doğru kullanarak, kurumu mali olarak düzlüğe çıkaracağız” dedi.

Editör: Sude Yılmaz