Trabzonspor Genel Sekreteri Av. Kemal Ertürk, 17 Mart 2024 tarihinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakasının ardından yaşanan gelişmelere dair bir açıklama yaptı. Ertürk, müsabaka sonrasında yaşanan olaylarda tutuklanan 13 taraftarın durumuna değindi.

Açıklamada, 13 taraftarın 5'inin basit yaralamaya teşebbüs ve yasak alanlara giriş suçlarından tutuklandığı belirtildi. Ancak yapılan itirazların reddedilmesine rağmen tutukluluk sürecinin devam ettiği vurgulandı.

6. Etnospor Kültür Festivali İstanbul'da başladı! 6. Etnospor Kültür Festivali İstanbul'da başladı!

Öte yandan, aynı soruşturma dosyası üzerinden Fenerbahçeli futbolcular hakkında yapılan şikayetlerin ise henüz somut bir gelişme olmadığına dikkat çekildi.

Av. Kemal Ertürk, haksız ve hukuka aykırı tutuklama kararlarına karşı verdikleri mücadelenin devam edeceğini ve taraftarların bir an evvel serbest bırakılması için sürecin sonuna kadar takipçisi olacaklarını belirtti. 

AÇIKLAMA :

17 Mart 2024 tarihinde oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe müsabakası sonrası uzatılan gözaltı süresi sonucunda 13 taraftarımızın 5’inin basit yaralamaya teşebbüs ve yasak alanlara girme suçlarından tutuklanmasına karar verilmesinin üzerinden tam 7 gün geçti. Haksız ve hukuka aykırı tutuklama kararlarına karşı yapılan itirazlar reddedilmiş olup haksız ve mesnetsiz tutukluluk süreci devam etmektedir. Ancak aynı soruşturma dosyası üzerinden ve yine aynı taraftarlarımızca Fenerbahçeli futbolcular hakkında yapılan şikayetler ile ilgili olarak ise henüz somut bir gelişme olmamıştır. Haksız bir şekilde ve hiçbir hukuki dayanağı olmadan tutuklanan taraftarlarımızın bir an evvel serbest bırakılmasını, adaletin herkese eşit şekilde tecelli ettirilmesi için sürecin sonuna kadar takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz.

Av. Kemal Ertürk Trabzonspor Genel Sekreteri

Editör: Salih Can Çoşkun