Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Genel Sekreteri Bilal Bedir'in görevden alındığı iddiaları ortaya atıldı. Ancak TİM, yaptığı açıklamada Bedir'in görevden alınmadığını, bunun yerine Türkiye Varlık Fonu'na atandığını belirtti. Bedir ile TİM yönetimi arasında uzlaşmazlıklar olduğu ve görevden alınacağına dair önceki spekülasyonlar vardı. Ancak, bilgilere göre, görevden alma kararı Ticaret Bakanlığı tarafından verildi.

Yeni TİM Genel Sekreteri henüz belirlenmedi. Ancak, ihracatçılar, atanmanın TİM yönetimi tarafından yapılmasını istiyorlar. Ne TİM ne de Ticaret Bakanlığı bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmadı.

İşçilik maliyetlerinin artmasıyla zorlanan Türk deri ihracatçıları İtalya'ya yöneldi İşçilik maliyetlerinin artmasıyla zorlanan Türk deri ihracatçıları İtalya'ya yöneldi

Bilal Bedir, önceden TRT ve İhracatı Geliştirme A.Ş. gibi çeşitli kurumlarda görev yapmış bir isimdi. 2022 Temmuz'unda TİM Genel Sekreteri olarak atanmıştı. TİM'in yaptığı açıklamaya göre, Bedir yeni pozisyonu olan Türkiye Varlık Fonu'nda Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak.

Editör: Sude Yılmaz