Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Belçika'nın başkenti Brüksel'de Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Brüksel Temsilciliği'nin açılışını gerçekleştirdi.

G O0Ur Zf W0 A A X F Cc

Avrupa Birliği Nezdinde Türkiye Daimî Temsilcisi Büyükelçi Faruk Kaymakcı ve Brüksel Büyükelçisi Bekir Uysal'ın da iştirak ettiği açılış programında, Türk ve Avrupa iş dünyası temsilcileri bir araya geldi.

Belkçika'nın başkenti Brüksel'de açılışı gerçekleşen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Brüksel Temsilciliği açılışında bulunan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Brüksel’de ilk durağımız olarak Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Brüksel Temsilciliği’nin açılışını gerçekleştirdik. Türk ihracatçıları ile AB kurumları, Avrupa hükümetleri ve iş dünyası arasında köprü görevi görecek, analiz ve iletişim faaliyetleri yürütecek bu kurumu çok önemli buluyoruz. TİM Brüksel Temsilciliğimizin, ihracatçılarımızın AB içindeki gelişmeleri yakından takip etmesine ve lobi faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmesine katkı sağlayacağını düşünüyor, ihracatımıza ve ihracatçılarımıza olumlu etkilerini kısa sürede görmeyi umuyoruz. Bu yeni temsilcilik, AB Nezdinde Daimî Temsilciliğimiz ve Brüksel Ticaret Müşavirliğimiz ile koordinasyon halinde çalışarak ihracatçılarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak ve Türkiye-AB ticari ilişkilerini daha da ileriye taşıyacaktır. Hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

DEİK, İspanya-Türkiye İş Forumunu Madrid’te Gerçekleştirdi DEİK, İspanya-Türkiye İş Forumunu Madrid’te Gerçekleştirdi

G O0Ur Zc W I A A W Rm

Etkinlikte değerlendirmelerde bulunan TİM Başkanı Mustafa Gültepe, "Üretim ve ihracat Türkiye ekonomisinin itici gücünü oluşturuyor. Avrupa Birliği ihracatta en büyük pazarımız. Bu mekanın AB ile ticaretimize yeni bir ivme kazandıracağına inanıyorum. Ülkemizi kalkındırmanın yolu, kaynaklarımızı etkili şekilde kullanmaktan, ürettiğimize değer katmaktan ve daha çok ihracat yapmaktan geçiyor. TİM olarak bu bilinçle çalışıyor, ülkemize daha fazla döviz kazandırmak için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz." dedi.

Editör: Eslem Nur KARAMAN