Dünyanın dört bir yanından tekstil teknoloji liderlerini, küresel yatırımcıları ve profesyonel ziyaretçileri bir araya getiren ITM 2024 Fuarı, 74 ülkeden rekor katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla kapılarını açtı. Fuarın ilk günü binlerce uluslararası ziyaretçinin akın ettiği ITM 2024 Fuarı, gerek firma çeşitliliği, gerek katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul için geri sayım başladı Türkiye'nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul için geri sayım başladı

Itm2024 4

Teknik Fuarcılık A.Ş. ve Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ortaklığı, TEMSAD iş birliği ile 4-8 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ITM 2024 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı ve HIGHTEX 2024 Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuarı'nın açılışı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Sektör Birlik ve Derneklerinden ITM 2024'ye Yoğun İlgi

D S C02406

Açılış törenine Türkiye'den ve dünyanın dört bir yanında dernek ve birlik başkanlarının yanı sıra çok sayıda yerli ve yabancı firmanın üst düzey yöneticileri katılım gösterdi. Teknik Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Necip Güney, fuarın ilk günü olmasına rağmen 74 ülkeden uluslararası ziyaretçinin ITM 2024 Fuarı'na gelmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdi. 5 gün boyunca binlerce profesyon ziyaretçinin ve küresel çapta yatırımcının ITM 2024 Fuar'nı ziyaret edeceğini dile getiren Güney, "İlk gün fuarımıza gösterilen ilgi bizi ve katılımcı firmalarımızı çok mutlu etti. Yoğun ilgi gösteriyor ki; Avrupa'dan Asya'ya, Ortadoğu'dan Kuzey Afrika'ya, Türki Cumhuriyetlerden, Balkanlara binlerce uluslararası ziyaretçiyi fuarımızda ağırlayacağız. ITM Fuarlarını yaklaşık 1000 kişilik profesyonel bir ekiple yönetiyoruz. Her yıl katılımcı ve ziyaretçi sayımızdaki  artış emeklerimizin boşa gitmediğini gösteriyor. Buradan bu başarıda emeği geçen tüm sektör paydaşlarımıza ve ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Ülkemizdeki bu büyük buluşmaya şahit olmak için kilometrelerece uzaktan gelen değerli katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize de şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Editör: Eslem Nur KARAMAN