TürkTraktör  10. Yılında En Yeni İş Makineleri ve Kullanıcıların İşini Kolaylaştıracak Hizmetleriyle Komatek'te TürkTraktör 10. Yılında En Yeni İş Makineleri ve Kullanıcıların İşini Kolaylaştıracak Hizmetleriyle Komatek'te

Fas'ta kuraklığın etkilerinin hissedildiği bir dönemde, Meknes şehri bu hafta uluslararası bir tarım fuarına ev sahipliği yapıyor. Fuarın adı SIAM ve bu yılki odak noktası iklim direnci ve sürdürülebilirlik.

Fuarın 16. edisyonuna, yaklaşık 70 ülkeden 1.500 sergi katılıyor ve 800.000'den fazla ziyaretçi bekleniyor. Fuarda Fas'ın çeşitli bölgelerinden ve yurt dışından sebze, meyve, gübre, sulama mekanizmaları gibi çeşitli tarım ürünleri ve hizmetleri 10'dan fazla büyük çadırda sergileniyor.

Sergi, katılımcılara sohbet etme, fikir ve deneyim alışverişinde bulunma ve yeni pazarlar bulma fırsatı sunuyor. Fas'taki bu etkinlik, ülkenin tarım sektörünü etkileyen kuraklık dönemine rastlıyor.

Bu zorlu dönemde, Tarım Bakanlığı su kıtlığıyla başa çıkmak için yeni deniz suyu tuzdan arındırma tesislerinin kurulması gibi önlemler alıyor. SIAM, Fas Uluslararası Tarım Fuarı olarak biliniyor ve Afrika'nın en büyük tarım etkinliği olarak kabul ediliyor. Bu yılın özel onur konuğu İspanya ve etkinlik 22-28 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.