Gaziantep Halı Fuarı kapılarını açtı: Sektörün en güçlü halı markaları Ortadoğu Fuar Merkezi'nde ağırlanıyor Gaziantep Halı Fuarı kapılarını açtı: Sektörün en güçlü halı markaları Ortadoğu Fuar Merkezi'nde ağırlanıyor

Balıkçılık sektörü ve bu sektörle yakın ilişkili alanlarda faaliyet gösteren insanlar arasında iletişim için tasarlanmış yeni bir etkinlik olan SEAFOOD EXPO EURASIA Fuarı, 15 mayıs tarihi itibariyle Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde sergilenmeye başladı. İlk kez kapılarını açan fuar SED Organizasyon tarafından düzenlendi. Dünya çapında balıkçılık endüstrisi topluluğuna yeni bir düşünce getirmeyi amaçlayan fuar; balıkçılık, su ürünleri, balık işleme, gemi inşaatı, lojistik ve ambalajlama şirketlerini bir araya getiriyor.

D S C04874

Seafood Expo Eurasia, balıkçılık, su ürünleri, balık işleme, gemi inşaatı, lojistik ve ambalaj şirketlerini bir araya getirerek sektördeki en son endüstriyel gelişmeleri, tüketici tercihlerini ve eğilimlerini sunarak inovasyona öncülük eden bir platform olarak ön plana çıkıyor. Etkinlik kapsamında, küresel sorunlar ve Afrika, Avrasya, Orta Doğu ve Latin Amerika pazarlarının özellikleri gibi konular, alanında uzman birinci sınıf konuşmacılarla ele alınacak kapsamlı bir program sunulacak.

Türkiye'nin deniz ürünleri lojistiğindeki artan rolü, ülkenin potansiyelini daha da genişletip güçlendiriyor. Uluslararası gerilimler ve kısıtlamaların deniz ticaretini etkilemesine rağmen, Türkiye'nin avantajlı coğrafi konumu, gelişmiş taşımacılık sektörü ve istikrarlı ticaret politikası, aksayan tedarik zincirlerini düzeltebilecek bir ülke olarak öne çıkıyor.

Fuarın 17 Mayıs'ta sona ermesi planlanırken, etkinliğe 120'den fazla ülkenin temsilcisinin katılması bekleniyor.