Nail Olpak: “İşimiz, gücümüzü dünyaya taşımak” parolasıyla, dünyanın dört bir yanında, ‘’gönüllü olarak’’ çalışıyoruz Nail Olpak: “İşimiz, gücümüzü dünyaya taşımak” parolasıyla, dünyanın dört bir yanında, ‘’gönüllü olarak’’ çalışıyoruz

TİM Başkanı Mustafa Gültepe, Ticaret Bakanlığı tarafından alınan İsrail ile tüm ticari ilişkilerin durdurulmasına yönelik karar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ticaret Bakanlığı, 7 Ekim'den bu yana Filistin'de soykırım sürdüren İsrail ile tüm ticari ilişkilerin durdurulmasına dair kararını dün açıkladı. 

Açıklanan kararın ardından TİM Başkanı Mustafa Gültepe de değerlendirmelerde bulundu. Gültepe, “İsrail ile olan ilişkilerimiz uzun yıllardan beri yüksek. 5-6 milyar dolar civarında bir dış ticaret fazlalığı vermiş bir ülke. Buradaki karar iş insanı olarak bizim dışımızda gelişti. İsrail’in Filistin’de yapmış olduğu katliamlardan dolayı şimdiye kadarki yapılan önlem ve görüşmelerden herhangi bir tedbir alınmamasından dolayı Türkiye devleti olarak burada yapılanları dünyaya duyurulmasından dolayı böyle bir karar alındı. Biz iş dünyası olarak olaya bakmıyoruz, insani olarak bakıyoruz ve alınan kararları destekliyoruz” dedi.