MÜSİAD’ın geleneksel olarak düzenlediği iftar etkinliği bu yıl da MÜSİAD Genel Merkezi’nde gerçekleşti. Düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, ‘’Bir araya geldiğimiz bu toplantıları birer hayır vesilesine dönüştürmeliyiz. Çünkü, hepimiz çok iyi biliyoruz ki; Mümin, Müminin kardeşidir ve bizler kardeşlerimizin müşkülünü gidermekle mükellefiz’’ diye konuştu.

G I78 Co R Xk A Ay V J8

MÜSİAD üyelerinin katılımı ile gerçekleşen iftar etkinliğine 1000’den fazla üye katılım sağladı. 15 Şube ve temsilciliğin katılım sağladığı iftarda Genel Başkan Mahmut Asmalı açıklamalarda bulundu.

Geleneksel iftar programına MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol Yarar, İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, MÜSİAD’ın Önceki Dönem Genel Başkanları ve üyeleri katılım sağladı.

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı açıklamalarında, Ramazan ayının bereketi ve paylaşma hususuna dikkat çekti. Düzenlenen iftar programları ile birlik ve beraberliğin artması gerektiğini vurgulayan Başkan Asmalı, ‘’Çünkü, hepimiz çok iyi biliyoruz ki; Mümin, Müminin kardeşidir ve bizler kardeşlerimizin müşkülünü gidermekle mükellefiz’’ dedi.

G I78 D0A X Q A E D5 Wv

Ticaret Bakanlığı ve Gümrük Muhafaza ekipleri kaçakçılıkla mücadelesini sürdürüyor Ticaret Bakanlığı ve Gümrük Muhafaza ekipleri kaçakçılıkla mücadelesini sürdürüyor

Konuşmalarında, geçtiğimiz günlerde MÜSİAD üyelerinin bağışlarıyla Türk Kızılay iş birliği ile gerçekleşen Gazze’ye İyilik Gemisi hakkında da açıklamalarda bulundu. Geminin devamının geleceğini belirten Asmalı, Gazze meselesinin gündemden düşmemesi gerekliliğin vurgu yaptı.

Genel Başkan Asmalı, MÜSİAD Üyelerinin bağışlarıyla, Türk Kızılay iş birliği ile gerçekleşen Gazze’ye İyilik Gemisi’nin devamının geleceğini belirterek; Gazze’nin her an gündemde olması gerektiğini belirtti.

Gazze’de yaşananların büyük bir soykırım olduğuna vurgu yapan Asmalı, İsrail’i bir kez daha lanetledi. Asmalı, ‘’Gazze’de büyük bir soykırım yaşanıyor. Emsalsiz bir mücadele veren Gazzeliler, kendi öz topraklarında, Siyonist İsrail rejiminin katliamı altında zulüm görüyor. İsrail’in tüm dünyanın gözleri önünde, pervasızca sürdürdüğü bu katliamı bir kez daha lanetliyorum. Bu mezalime ses çıkarmayan, gözlerini kapatan, yüzünü farklı taraflara dönen gafilleri de asla unutmayacağız. İsrail’in bu barbarca katliamları karşısında İslam Dünyası’nın birlik ve beraberlikle hareket etmesinden başka çıkar yol yok. Onun için kamuoylarının tepkisinin bitmemesi, konunun sürekli gündeme tutularak bu tepkilerin artarak devam etmesi şart’’ şeklinde konuştu.

‘’Filistin’in bağımsızlığı için hükümet ve STK’lar ile birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz’’

MÜSİAD olarak Gazze’ye yapılan yardımlar hakkında konuşan Asmalı, ‘’Bildiğiniz gibi önce Gazze için bir müzayede düzenledik ve bölgeye yardımlarımızı gönderdik. Gazzeli kardeşlerimize sıcak yemek dağıtım yardımımızı da başlattık. En son 7 Mart’ya Kızılay’la birlikte “Bir koli de senden olsun” kampanyasını başlattık; halen bu çalışmamız devam ediyor. Bu vesileyle bir kez daha altını çizelim: Filistin konusunda tavrımız açıktır ve kararlılığımız asla değişmeyecektir. Kardeşlerimizin güven ve hürriyeti için, Filistin’in bağımsızlığı için ve bu soykırımın faillerinin yargılanması için hükümetimiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz’’ dedi.

Konuşmalarında Türkiye’nin gelişimi ve hedef potansiyeli hakkında da açıklamalarda bulunan Asmalı, ‘’Son yirmi yılda atılan adımlar artık sonuç veriyor ve savunma sanayiinden enerjiye, sağlıktan turizme ülkemiz devasa hamleler yapıyor. Yetişmiş insan gücü, esnek üretim kapasitesi ve lojistik kapasitesi ile Türkiye, büyük bir sıçrama döneminin arifesinde. Sabırlı ve kararlı olursak bu tarihi hamleleri de hep beraber yaşayacağız ve adım adım Türkiye Yüzyılı vizyonuyla hedeflerimize birer birer ulaşacağız inşallah.  Dünya kritik ve tarihi bir dönemden geçiyor. Artık iki kutuplu dünya yok. Tek kutuplu bir dünya da mevcut değil. Çok kutuplu bir dünyada yeni bir düzen arayışının olduğu günümüzde Türkiye, düzen kurucu ülke olarak temayüz ediyor. Elbette bunun bir bedeli var. Terör örgütlerine, bölgesel aktörlere ve küresel güçlere rağmen bu adımları atmak büyük ve yetişmiş kadrolara, sağlam bir ekonomiye ve güçlü bir siyasi iktidarla ancak mümkün’’ diye konuştu.