Abdulkadir Uraloğlu: Bayram süresince 11,2 milyon araç otoyollardan geçti! Abdulkadir Uraloğlu: Bayram süresince 11,2 milyon araç otoyollardan geçti!

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "İş dünyası olarak Türkiye'nin bu seçimden sonra uygulanmakta olan ekonomik programa odaklanması gerektiğine inanıyoruz." dedi. Avdagiç, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin sonuçlarını değerlendirerek, Türkiye'nin bir seçimi daha aklıselim ve demokratik olgunlukla geride bıraktığını vurguladı.

Sonuçların İstanbul, Türkiye ve Türk milleti için hayırlı olması temennisinde bulunan Avdagiç, seçilen belediye başkanlarını tebrik ederek şunları söyledi:

"İş dünyası olarak Türkiye'nin bu seçimden sonra, uygulanmakta olan ekonomik programa odaklanması gerektiğine inanıyoruz. Önümüzdeki dönem, enflasyon ve yapısal reformların hayata geçirilmesi başta olmak üzere birçok sorunla kalıcı, sürdürülebilir ve rasyonel bir mücadele için çok iyi değerlendirilmelidir. Bu sayede, çevresinde çatışma ve savaşların kol gezdiği Türkiye, daha da güçlenen ekonomisi ve demokrasisiyle güvenli bir liman olmayı sürdürecektir. İş dünyası olarak, üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle, tüm gücümüzle yatırıma, üretime, ihracata ve istihdama devam edeceğiz."