ITM 2024 Fuarı, tekstil sektörü için önemli bir canlanma ve başarıya sahne oldu. Dünya çapında yaşanan duraksamanın ardından düzenlenen bu fuar, sektöre yeni bir ivme kazandırdı. Toplam 99 farklı ülkeden gelen 66.200 profesyonel ziyaretçi ve yatırımcıyla, fuar büyük ilgi gördü ve 5 gün boyunca devam eden etkinlikler, milyar euroluk iş hacmiyle sektöre canlılık getirdi.

ITM 2024 Fuarı, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Teknik Fuarcılık A.Ş. ortaklığı ve Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği (TEMSAD) iş birliğiyle gerçekleşti. 4-8 Haziran 2024 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuar, 120 bin metrekarelik bir alanda 13 salonda gerçekleşti. 71 ülkeden 1385 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı fuar, %45'i yurt dışından olmak üzere 99 ülkeden 66.200 kişiyi ağırladı.

BeautyEurasia üçüncü gününde Mükemmellik Ödüllerini sahipleriyle buluşturdu BeautyEurasia üçüncü gününde Mükemmellik Ödüllerini sahipleriyle buluşturdu

İstanbul'un ulaşım kolaylığı ve vize serbestliğinin etkisiyle, fuar dünya genelinden birçok ziyaretçi çekti. Afganistan'dan Zimbabve'ye kadar birçok ülkeden ziyaretçilerin katılımıyla, ITM 2024 Fuarı küresel bir etkinlik haline geldi.

Editör: Sude Yılmaz