Bugün kapılarını 10.kez açan İDMA İstanbul Fuarı'nı ziyaret eden İstanbul Valiliği Vali Yardımcısı Mustafa Asım Alkan, Fuar Dergisi'ne konuştu.

D S C01919

Yerli un, tahıl, yem, bakliyat üretim ekipmanları ve değirmen makineleri üreticileri, 500 milyon dolarlık ihracat hedefiyle yeni ürün ve teknolojilerini 2-4 Mayıs 2024 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen 10’uncu İDMA İstanbul’da beğeniye sundu. Bugün kapılarını açan fuarın ilk gününde fuarı ziyaret eden İstanbul Valiliği Vali Yardımcısı Mustafa Asım Alkan, Fuar Dergisi mikrofonlarına fuar hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Alkan, şu ifadeleri kullandı:

Busworld 2024 Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı Busworld 2024 Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı

“Bugün fuarda konuşmacılarımız Türkiye’deki üretim sektörünün başarısını anlattılar. Ben de bir Türk vatandaşı olarak gurur duydum. Türkiye’nin dünyadaki sırasını ve önceliğini görmüş olduk. Tabi bu da gıda üretiminin yanı sıra teknoloji ve sanayinin de ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Burada aynı zamanda çeşitli ülkelerden, dünyadan katılımcılar var. Onların da katılımı ile üç gün sürecek olan fuarın ülkemizin yeni kazanımlar katacağını umuyorum. Ülkemiz için hayırlı olsun diyorum”