İstanbul, 28 Mart 2024 – FedEx Corp.'un (NYSE: FDX) yan kuruluşu ve dünyanın en büyük ekspres taşımacılık şirketi olan FedEx Express, bugün İstanbul Havalimanı'nda, Hava Yolu ve Uluslararası Başkanı ve CEO'su Richard W. Smith'in iş liderleri ve havalimanı yönetimiyle birlikte yeni küresel FedEx hava transit tesisinin temellerini yerinde görmeye katıldığını duyurdu. Smith, Türkiye'nin uluslararası hava kargo açısından hızla büyüyen önemli bir pazar olmasıyla ilgili FedEx'in taahhüdünü yeniden vurguladı.

Smith beyanında şu hususları paylaştı: “FedEx olarak işimiz ticaret, bu yüzden altı kıtayı birbirine bağlayan stratejik bir kargo merkezi olan iGA İstanbul Havalimanı'na yatırım yapmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Türkiye, mükemmel altyapısı, bağlantılılığı ve canlı iş ortamı ile FedEx için çok önemli bir pazardır. Tamamlandığında, bu yeni tesis kabiliyetlerimizi artıracak ve müşterilerimiz için küresel büyüme fırsatlarını daha da açacaktır.”

Bilgi Hazinesi Avı ve Bitcoin Bayramı yarın Fişekhane'de başlıyor! Bilgi Hazinesi Avı ve Bitcoin Bayramı yarın Fişekhane'de başlıyor!

FedEx, stratejik konumu ve Avrupa’da 45 ülkeyi kapsayan FedEx kara yolu ağına sorunsuz bağlantısı nedeniyle İstanbul'u yatırım yapmak için seçti. Tamamlandığında, yeni tesis müşterilere, basitleştirilmiş gümrük işlemleri ile birlikte tek bir ağda hem paket hem de yük taşıma imkanı sunarak Türkiye'ye ve Türkiye'den üstün bir hizmete katkıda bulunacaktır. 

Richard W. Smith ile birlikte ziyarette FedEx Express Avrupa Başkanı Karen Reddington, Türkiye Yer Operasyonları Başkan Yardımcısı Eser Sezek ve iGA İstanbul Havalimanı Vekil CEO'su Selahattin Bilgen de yer aldı.