Ticaret Bakanlığı'ndan yaklaşan kurban bayramı ve tatil sezonu için yabancı plakalı araç uyarısı Ticaret Bakanlığı'ndan yaklaşan kurban bayramı ve tatil sezonu için yabancı plakalı araç uyarısı

DEİK Başkanı Nail Olpak, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından yaptığı yazılı açıklamada, "Artık seçim gündemini geride bıraktığımız ve önemli bir sürece girdik" ifadesini kullandı. Olpak, seçim sonuçlarının ülke ve millet için hayırlı olmasını dileyerek, seçilen belediye başkanlarını tebrik etti.

Olpak, "Türk iş dünyası olarak amacımız, ülkemizin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunmak için daha fazla çalışmak ve yarınlarımız için daha fazla değer yaratmaktır. Bu süreçte, enflasyonla mücadele gibi yapısal reformlar da dahil olmak üzere atılacak adımların hızla ve kararlılıkla atılması, geleceğimiz için son derece önemlidir. Ülkemizin ekonomik hedeflerine ulaşması, küresel ticaretteki yükselişini sürdürmesi ve sanayisinin gelişimi ile istikrarlı bir büyüme sağlaması, istihdamı artırması ve refahın daha adil bir şekilde dağılması için yatırımlarla birlikte çalışmaya devam edeceğiz."

DEİK olarak, dünya genelindeki 152 iş konseyiyle ticari diplomatik faaliyetlerini artırarak sürdüreceklerini belirten Olpak, Türk özel sektörünün gücünü dünyaya taşımak için çaba göstereceklerini vurguladı.

Editör: Sude Yılmaz