İstanbul Okan Üniversitesi, Türkiye-Çin Ekonomik Forumu'nun altıncısını 18 Nisan 2024 Perşembe günü Tuzla Kampüsü'nde düzenliyor. Forum, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve Üniversitenin Konfüçyus Enstitüsü iş birliğiyle gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz da konuşmacılar arasında yer alacak.

Forumun teması "Geleceğe Bakış: Türkiye-Çin Ekonomik İlişkilerinin Yönü" olarak belirlendi. Panelistler arasında Huawei Türkiye Direktörü MA Yongnong, Xiaomi Türkiye Genel Müdürü FAN Chunlei, Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ICBC Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı HOU Qian, Türkiye İhracatçılar Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi Başaran Bayrak, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye-Çin İş Konseyi Türkiye Tarafı Başkanı Korhan Kurdoğlu ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Genel Müdürü İsmail Bütün yer alacak.

İhracatçılar mesleki eğitim ile katma değer yaratıyor İhracatçılar mesleki eğitim ile katma değer yaratıyor

Forum, Bekir Okan Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. Çin menşeli şirketlerin ülkemize yatırım yapan yöneticileri ile Çin'de yatırım yapan ve ticari ilişkiler kuran yerli firma yöneticileri de etkinlikte bir araya gelecekler.

Editör: Sude Yılmaz