Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB), 2023 yılında üye firmalarının toplamda 4,9 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini duyurdu. Bu başarıları ödüllendirmek amacıyla 28 Haziran Cuma günü düzenlenecek olan 6. İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde, Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe ve ÇCSİB Başkanı Erdem Çenesiz'in katılımıyla ödüller verilecek.

Gemi insanları denizcilikte vize sorunu yaşıyor Gemi insanları denizcilikte vize sorunu yaşıyor

Törende farklı kategorilerde toplam 76 ödül sahiplerini bulacak. Bu ödüller, sektördeki başarıları ve katkıları ile öne çıkan firmaları teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Katılımcılar ve sektör temsilcileri açısından önemli bir etkinlik olması beklenen törende, Türkiye'nin dış ticaretindeki önemli aktörlerinden olan ÇCSİB üyelerinin başarılarına vurgu yapılacak.

Seramik, çimento, cam sektörlerinin ihracatçı firmalarını bünyesinde bulunduran ve 2 binin üzerinde üyesiyle tek ve koordinatör ihracatçı birliği olan Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (ÇCSİB), 2023 Yılı İhracat Şampiyonlarını açıklıyor. 28 Haziran Cuma günü, Ticaret Bakan Yardımcısı Volkan Ağar, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, ÇCSİB Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, ÇCSİB Başkan Yardımcıları Tansu Kumru ve Abdulhamit Akçay’ın katılımıyla düzenlenecek 6. İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni’nde çimento, cam ve seramik sektöründe faaliyet gösteren firmalara toplam 76 ödül takdim edilecek.

Erdem Çenesiz: “İhracatımızı 10 yılda yüzde 48 artırdık”

2023 yılında dünya ve Türkiye ekonomisinde üç sektör için kısıtlayıcı koşullar oluştuğunu söyleyen Erdem Çenesiz, “Tüm zorluklara ve artan rekabete karşı sektörlerimiz 2023 yılında 4,9 milyar dolarlık ihracat yaptı. Böylece ihracatımızı son 10 yılda yüzde 48 artırma başarısını gösterdik. Bu başarılarıyla sektörlerimize ve ülke ekonomimize değerli katkılar sağlayan firmalarımızı kutlamak ve ödüllerini takdim etmek üzere geleneksel hale gelen törenimizde bir araya geleceğiz” dedi.

Editör: Sude Yılmaz