Türk İhracatçılar, 8. Çin-Avrasya Expo'da yerini aldı Türk İhracatçılar, 8. Çin-Avrasya Expo'da yerini aldı

Mısır'da düzenlenen en etkili inşaat etkinliği olan Big 5 Construct Egypt, 5 yıl boyunca binlerce sektör profesyonelini ve önde gelen inşaat şirketlerini bir araya getirerek tüm inşaat değer zincirini bağlantı kurmak ve iş yapmak için ideal bir platform sunuyor. Dünya çapında tanınan uluslararası etkinlik organizatörü dmg events tarafından düzenlenen bu fuar, inşaat sektörü için kaçırılmayacak bir fırsattır.

Mısır, Vizyon 2030 inşaat ve altyapı hedefleri doğrultusunda önemli adımlar atmaktadır. Ülke, Doğu ve Güney Afrika Ortak Pazarı (COMESA) üyesi olarak ticaret ve yatırım akışını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca Mısır, BRICS ülkeleri olan Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin ve Güney Afrika ile iş birliği içinde, ticari ilişkileri güçlendirmektedir.

Big 5 Construct Egypt Fuarı, Mısır ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Geçtiğimiz etkinlikte, toplam 175 milyon dolarlık iş elde edilmiş ve 12 ay içinde bu rakamın 244 milyon dolara ulaşması beklenmektedir. Fuar, ziyaretçilere yapı malzemeleri, inşaat araçları, kişisel koruma ekipmanları, mekanik, elektrik ve tesisat çözümleri gibi ürün sektörlerinde doğru çözümleri bulma imkanı sunmaktadır.

Big 5 Construct Egypt Fuarı'na hükümet temsilcileri, danışmanlar, müteahhitler, mühendisler, mimarlar, iç mimarlar, proje yöneticileri, tedarik yöneticileri, nitelik inceleyicileri ve FM profesyonelleri gibi sektörün önde gelen isimleri katılmaktadır.

Bu önemli etkinlik, Mısır'daki inşaat sektörünün öncülerini bir araya getirerek geleceğin projelerini şekillendirmek isteyen tüm kuruluşlar için kritik bir fırsattır.

Editör: Sude Yılmaz