Batı Afrika Otomotiv Fuarı, bölgedeki otomotiv endüstrisinin en önemli buluşma noktası olmaya hazırlanıyor. 14-16 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, otomotiv sektöründe önde gelen oyuncuları bir araya getirecek ve bölgenin otomotiv potansiyelini sergileyecek. Fuarı 250'den fazla katılımcıya ve 4500 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yapacak.

TOBFED ile kadınlar otomotiv sektöründe mucizeler yaratıyor TOBFED ile kadınlar otomotiv sektöründe mucizeler yaratıyor

Batı Afrika'daki otomotiv endüstrisi, yılın en çok beklenen etkinliği olan Batı Afrika Otomotiv Fuarı (WAAS) Sergi ve Konferansının dördüncüsü için hazırlanıyor. 14 - 16 Mayıs 2024 tarihleri ​​arasında Lagos, Victoria Adası'ndaki prestijli Landmark Centre'da gerçekleşmesi planlanan WAAS 2024, dünyanın dört bir yanından sektör liderleri, profesyoneller ve meraklıların bir araya geleceği vaat ediyor.

Dünyanın çeşitli köşelerinden onaylanan 250'den fazla katılımcıyla WAAS 2024, otomotiv inovasyonu ve uzmanlığının buluşma noktası olacak. 4.500'den fazla profesyonel ziyaretçinin beklendiği etkinlik, benzersiz ağ oluşturma fırsatları ve en son teknolojilerin ve ürünlerin sergileneceği bir platform sağlayacak.

Ulusal Otomotiv Tasarım ve Geliştirme Konseyi'nin (NADDC) eski Direktörü saygın Loqman Mamudu'nun başkanlığını yaptığı Konferans, bölgesel otomotiv gündemini derinlemesine incelemeyi amaçlıyor. Afrika içi ticarete ilişkin yenilenen ECOWAS ve AfCFTA gündemlerine uyum sağlamaya odaklanan Konferansta, menşe kuralları protokolleri, yatırım fırsatları ve üye ülkeler arasındaki üretim işbirliği gibi önemli konular incelenecek.

WAAS 2024'ün öne çıkan önemli noktalarından biri, bölgedeki bileşen ve parça imalatındaki potansiyel yatırım fırsatlarına vurgu yapmasıdır. Tartışmalar, karşılaştırmalı üstünlüğe dayalı üretim iş birliğini teşvik etme ve böylece tüm paydaşlar için bir kazan-kazan senaryosu yaratma etrafında dönecek. Konferans aynı zamanda ekonomik çeşitlendirme ve istihdam yaratma için gerekli olan kritik maliye politikası müdahalelerine de ışık tutacak.

Konferansa ek olarak WAAS 2024'te Automedics Africa'nın izniyle araç tamir ve bakımına ilişkin eğitim oturumları da yer alacak. Üç geniş salona yayılan sergide, küresel oyuncuların çok çeşitli ürün ve teknolojileri sergilenecek. Etkinliğin uluslararası önemini yansıtan Çin, Hindistan, BAE, Suudi Arabistan Krallığı ve diğer birçok ülkeden gelen önemli pavyonlar yer alıyor.

WAAS 2024, küresel varlığının ortasında, yerel otomotiv bileşenleri ve parça üretimine yönelik yolları keşfetmeye kararlılığını sürdürüyor. Oturumlarda tedarik zinciri genişletmeleri, tersine mühendislik ve 3D baskı dahil olmak üzere bölgesel üretim fırsatları ve otomotiv endüstrisinin ekonomik dinamikleri ele alınacak.

Otomotiv endüstrisi gelişmeye devam ederken, WAAS 2024 bir ilerleme ve işbirliği ışığı olarak duruyor. Etkinlik, diyaloğu teşvik ederek, yeniliği teşvik ederek ve ortaklıkları kolaylaştırarak Batı Afrika'nın otomotiv sektörünü yeni mükemmellik seviyelerine taşımayı amaçlıyor.