Teknik Tekstiller ve Nonwoven Sektörünün Global Buluşma Noktası: HIGHTEX 2024 Teknik Tekstiller ve Nonwoven Sektörünün Global Buluşma Noktası: HIGHTEX 2024

IBAKTECH fuarına katılan Bursa Simitçiler ve Unlu Madde İmalatçıları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdal Pınar, Fuar Dergisi'ne konuştu.

Bursa Simitçiler ve Unlu Madde İmalatçıları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdal Pınar, 2011 yılından beri düzenlenen fuara katıldıklarını belirtti. Bu yıl da 45 kişilik bir ekiple fuara iştirak ettiklerini ifade eden Pınar, yeni teknolojilerini tanıtmak, yeni ekipmanları görmek ve esnafa sergilemek amacıyla üyeleriyle bir araya geldiklerini dile getirdi. Fuar kapsamında sergilenen ekipmanların geçmiş yıllara göre büyük bir gelişim kaydettiğini vurgulayan Pınar, bu sektörde ekipmanların modernleşmeye başladığını söyledi.

İleriye dönük olarak sektördeki bu gelişimin daha da ilerlemesini temenni ettiklerini belirten Pınar, simit, ekmek ve börek gibi ürünlerin insanlık var olduğu sürece var olacağını ifade etti.

Ürünlerin daha kaliteli ve hijyenik koşullarda üretilerek hemşehrilerine ve vatandaşlara sunulacağını dile getiren Pınar, bu sayede kendilerinin kazanç sağlayacaklarını ve tüketicilerin sağlıklı ürünler tüketebileceklerini belirtti. Ayrıca, odalarının sloganının "Temiz Ürün, Sağlıklı Yaşam" olduğunu hatırlattı.