Bakan Yardımcısı Özgür Volkan Ağar önderliğinde gerçekleştirilen "Kayseri Ekonomisi ve İhracatı İstişare Toplantısı"nda, Kayseri'nin ekonomisi ve ticareti üzerine önemli değerlendirmeler yapıldı. Kayseri Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve birçok üst düzey il STK yetkilisi ile iş dünyası temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, şehrin ekonomik durumu tartışıldı, talep ve öneriler dinlendi.

Kayseri'nin kadim ticaret geleneğine sahip bir şehir olarak, 3,6 milyar dolarlık ihracat ve 1,6 milyar dolarlık ithalat ile ülke ekonomisine ciddi katkılar sağladığı vurgulandı. Ayrıca, %225'lik ithalatın ihracatı karşılama oranının dikkate değer olduğu belirtildi. Bu bağlamda, Kayseri'nin ticari potansiyelini daha da artırmak ve kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerine ulaşmak için ilin STK'ları ve iş dünyası ile işbirliği içinde çalışmaların sürdürüleceği ifade edildi.

Paslanmaz çelik sektöründen ek vergilerin kaldırılmasına yönelik talep geldi Paslanmaz çelik sektöründen ek vergilerin kaldırılmasına yönelik talep geldi

Şu anda 186 ülkeye ihracat yapan Kayseri'nin bu rakamı artırma hedefi doğrultusunda çeşitli çalışmaların planlandığı belirtildi. Bu çalışmaların, şehrin ticaret hacmini ve uluslararası pazarlardaki varlığını güçlendirmeye yönelik olduğu vurgulandı.