70. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı AYSAF kapılarını açtı. Düzenlenen fuarda Fuar Dergisi'ne konuşan AYSAD Başkanı Sait Salıcı, 70.kez düzenlenen fuarın detaylarını aktardı.

70. Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı AYSAF, 1 Mayıs'ta İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı ve sektörün tüm oyuncularını bir araya getirdi! Ayakkabı yan sanayi malzemeleri, deri, suni deri, tekstil, taban, ökçe, aksesuar, makine, kimyasal ve kalıp üreticileriyle AYSAF, sektörün en önemli noktası haline geldi.

Photo 5877678498972286772 Y

Düzenlenen fuarın sektöre 1,14 milyar TL'lik bir iş hacmi yarattığını aktaran Salıcı, "70.’si gerçekleşen AYSAF Fuarındayız. Tüm ayakkabı yan sanayi sektörünün burada buluştuğu, ürünlerini görücüye çıkardığı ve ayakkabıcıların görme şansında olduğu bir fuar. Fuarda yaklaşık 30 adet sektörü grubumuz var. Bunlar burada ürünlerini görücüye çıkardı. Fuardaki hesaplarımıza göre 1,14 milyar TL’lik bir iş hacmi yaratan bir fuar. Dünyada yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen fuarın ilk açılışı gayet olumlu geçti. 350’ye yakın katılımcımız var bunun yaklaşık 36 tanesi yurt dışı katılımcısı. Bu bizim için çok değerli. İnşallah bu fuarda da bu rakamlar ticarete dönüşür ve herkes memnun ayrılır" dedi.

EVSİD 61 ülkeden 125’in üzerinde alıcıyı İstanbul'da ağırladı EVSİD 61 ülkeden 125’in üzerinde alıcıyı İstanbul'da ağırladı

Photo 5877678498972286770 Y (1)

Fuarda beklenen ziyaretçi hedefi hakkında açıklamalarda bulunan Salıcı, şu ifadeleri kullandı:

"Ziyaretçi anlamında özellikle beklentimiz Avrupa’dan. Normal şartlarda genel anlamda Afrika Bölgeleri ve Orta Doğudan çok müşteri alıyoruz. İtalya’dan, Almanya’dan model ofislerin ve markaların tasarımcıları, satın alımcıları gelip görüyorlar. Artık son dönemde insanlar kemer sıkma politikasına girmiş bulunmakta. Nerden sıkacağını, masraf giderlerini araştırdıklarında bu da fuar oluyor. Ama fuarlar çok değerli. Buradaki sanayicilerimiz de buradaki zorluklara rağmen yine günün sonunda fuarda kalıyorlar. Uluslararası düzeyde görürsek burası şampiyonlar liginin merkez oluyor. Sanayicilerimiz de hazır. Hem fiyat hem de kalite anlamında çok değerliyiz. Burada yeni yaptığımız ürünlerle de sesimizi duyuruyoruz"