EVSİD 61 ülkeden 125’in üzerinde alıcıyı İstanbul'da ağırladı EVSİD 61 ülkeden 125’in üzerinde alıcıyı İstanbul'da ağırladı

Bu yıl ATO Congresium’da 20.kez düzenlenen Ankara Kitap Fuarı, kapılarını açtı. Düzenlenen fuar 500 üzerinde yayınevi ve sivil toplum kuruluşuna ev sahipliği yapıyor.

Eylül Fuarcılık tarafından ATO Congresium'da kapılarını açan fuar süresince, 350 yazar okurlarıyla buluşacak. Onur konuğunun Prof. Dr. Celal Şengör, uluslararası onur konuğunun ise deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki olduğu fuarın konuk ülkesi de Japonya olarak belirlendi.

G M Ghr Q D Wg A E78Px

Fuar koordinatörü Remzi Çayır, fuar hakkında açıklamalarda bulundu. Çayır, fuarda her kesime yönelik kitapların bulunduğunu belirterek, "Amacımız geniş kitlelere kitabı ulaştırmak. Yazarla okuyucuyu aynı mekanda buluşturmak" dedi.

G M Ge Ok N X0 A E B4 P5

Bu yıl fuarda 400`e yakın yayınevinin temsil edildiğini bildiren Çayır, imza, söyleşi, konferans, panel gibi 1000`den fazla etkinliğin düzenleneceğini kaydetti.Fuarda, Türkiye Haber Kameramanları Derneği ve Medya-İş Sendikasının desteğiyle hazırlanan, Gazze`de 7 Ekim`de başlayan İsrail saldırılarını takip eden habercilerin anılarını anlattığı "kuşatMA Habercilerin Kaleminden Gazze Ablukası" adlı kitap da yer aldı. Türkiye, Azerbaycan ve Filistin`den 68 gazetecinin kitapta anılarını yazdığını belirten Polatel, kitabı o bölgede görev yaparken şehit olan meslektaşlarına ithaf ettiklerini bildirdi.