ALZ Fuarcılık tarafından düzenlenen Londra Uluslararası Sağlık Fuarı, Queen Elizabeth II Centre’da kapılarını açtı. Düzenlenen fuar, TOBB, DEİK Sağlık İş Konseyi, Hizmet İhracatçıları Birliği ve TÜRSAB tarafından desteklendi.

1719683094184

Türkiye’nin önde gelen 80 hastanesi ve uzmanları Londra Uluslararası Sağlık Fuarı-London International Health Expo’da buluştu. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, DEİK Sağlık İş Konseyi, Hizmet İhracatçıları Birliği ve TÜRSAB Türk Seyahat Acenteleri Birliği tarafından desteklenen fuarda, Türkiye’nin önde gelen hastaneleri, klinikleri, termal tesisleri ve doktorları tanıtıldı.

1719683087873

Ziyaretçiler fuarda, estetik operasyonlar, diş tedavisi, saç ekimi, obezite tedavisi, tüp bebek (IVF) hizmetleri ve onkoloji gibi birçok sağlık alanında uzmanlarla tanışma fırsatı buldu Ayrıca sağlık turizminde iş birliği fırsatları hakkında bilgi edinilebildi.

Gerçekleşen fuarın açılış törenine Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Organizasyon Komitesi Başkanı Cihat Alagöz, Global Sağlık Platformu Başkanı Prof. Dr. Duygu Özel Demiralp, TÜRSAB İhtisas Komiteleri Koordinatörü Semih Yıldız, DEİK Sağlık İş Konseyi Başkanı Dr. Mehmet Altuğ, Avrupalı Türk Markalar Birliği Başkanı Vehbi Keleş katılım sağladı.

Türk İhracatçılar, 8. Çin-Avrasya Expo'da yerini aldı Türk İhracatçılar, 8. Çin-Avrasya Expo'da yerini aldı

Açılışta konuşmalarını gerçekleştiren Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, “Türkiye, turizmde dünya çapında bir oyuncu haline geldi. Sağlık turizminde de küresel merkezlerden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Geçen yıl, dünyanın farklı bölgelerinden 1,5 milyon kişi sağlık turizmi amacıyla Türkiye’yi ziyaret etti. Bu başarıda Türkiye’deki güçlü sağlık altyapısı, nitelikli sağlık çalışanları ve coğrafi konumumuz gibi faktörler önemli rol oynuyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin, kaliteli ve etkili sağlık hizmetleri için öne çıkan bir destinasyon olduğunu belirten Ertaş, “Sağlık altyapımız, nitelikli sağlık personelimiz ve maliyet avantajlarımızla öne çıkıyoruz. Tüm katılımcıları Türkiye’deki sağlık hizmetleriyle tanışmaya davet ediyorum” dedi.

1719683087500

Organizasyon Komitesi Başkanı Cihat Alagöz de yaptığı konuşmada, “Bugün, sağlık turizmi endüstrisi için gurur verici bir anı birlikte yaşıyoruz. Fuarımız, Türkiye’nin sağlık turizmi potansiyelini İngiliz kamuoyuna tanıtmak ve ülkeler arası iş birliği fırsatları oluşturmak amacıyla düzenleniyor” dedi.  Alagöz, “Bu fuar, hem Türk sağlık kurumlarını hem de uluslararası sağlık turizmi aktörlerini bir araya getirerek, sektörler arası güçlü bağlar kurmayı hedefliyor” şeklinde konuştu.

Editör: Eslem Nur KARAMAN