İleri teknolojiyle yeni nesil tarıma dayalı bir geleceği inşa etme vizyonuyla yola çıkan Agrotech Grup, geçtiğimiz Kasım ayında tamamlanan halka arz sürecinin ardından önemli bir teknolojik yatırım hamlesine daha imza attı. Agrotech Grup ve Joyce Teknoloji, Türkiye'nin elektrikli araç pazarında küresel bir dönem başlatan bir iş birliği gerçekleştirdi. Yerli üretim ve tam elektrikli iki farklı aracın tanıtıldığı lansman gecesinde Agrotech Global Teknoloji ve Ar-Ge Başkanı Murat Teksöz Murat Teksöz, Fuar Dergisi mikrofonlarımıza özel açıklamalarda bulundu.  

D S C02774

Altında rekor sonrası düşüş yaşandı Altında rekor sonrası düşüş yaşandı

Agrotech’i, uzun yıllardır dünyanın birçok coğrafyasında teknoloji ihraç eden sistem entegratörü olarak tanımlayan Murat Teksöz, tarımda ve teknolojide Türkiye'den dünyanın birçok ülkesine hizmet götürdülerini belirterek, ‘’Pandemiyle birlikte enerji ihtiyacının artacağını ve önümüzdeki yüzyılda enerji sorunlarının daha da artacağını öngörerek elektrikli araçlar, motorlar ve batarya konularında çalışmalar yaptık. Bu çalışmaların bir tezahürü olarak ülkemizde ciddi projelere imza attık ve elektrikli araçlar şirketimize yeni bir teknoloji hamlesi başlattık’’ şeklinde konuştu.

D S C02713

Lansman gecesini, insanlar tarafından çok olumlu karşılanan ve başarılı olduğunu düşündükleri, ürünlerini ve çözümlerini uygulamalı olarak gösterdikleri bir ekinlik olarak değerlendiren Teksöz, şirketin halka arz sürecinden şu ifadelerle bahsetti:

‘’Halka arz süreci oldukça yoğun bir çalışma gerektiren ve inovasyon gerektiren bir süreçtir. Kasım ayında tamamlanan süreçte, bugüne kadar yaptıklarımızdan daha fazlasını yapma taahhüdü verdik. Bu taahhüdü zaten lansmanımızda duyurduk’’

D S C03208

Amerika'dan sonra Hong Kong'a yazılım ihracatı yaptıklarını ve her geçen gün yeni inovatif çözümler sunmaya başladıklarını belirterek hedeflerinden bahsetti: ‘’Şu ana kadar hedeflediğimiz verimden daha fazlasını aldık. Hong Kong'daki Yapay Zeka Temelli yazılım ihraç ettiğimiz şirket de büyük ve halka açık bir şirkettir. Onların da bizim gibi büyük bir ağı var ve 63 ülkede hizmet veriyorlar. Dolayısıyla, onlar aracılığıyla anında 63 farklı ülkeye daha hizmet verir hale geldik.’’