Tarım Bakanı Yumaklı, ''Gelecek dönemde tarım sektörüne yatırımlar artacak'' Tarım Bakanı Yumaklı, ''Gelecek dönemde tarım sektörüne yatırımlar artacak''

Çin Halk Cumhuriyeti Guanco’da düzenlenen 135. Canton Fuarı Uzakdoğu'nun en büyük fuarlarından biri olarak öne çıkıyor, dünyanın en büyük üç fuarından biri olarak kabul ediliyor. Fuar, 1-5 mayıs tarihleri arasında Guanco'da, Çin'in ithal ve ihraç ettiği tüm ürünleri aynı anda sergileyerek, dünya genelinden 203 ülkeden 167.000'den fazla ziyaretçiyi ağırlayacak. Türkiye milli iştirakini yüzde 40 büyüme ile gerçekleştiren İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenen Türkiye milli stantları profesyonellerin odak noktası oldu. 

1957'den bu yana düzenlenen fuar, her yıl Nisan-Mayıs ve Ekim-Kasım aylarında gerçekleşiyor ve toplamda 150.000'den fazla ürün çeşidini sergiliyor. Fuar, her dönemde 12-15 milyar USD'lik bir ticaret hacmine sahip. Türkiye'den de yılda 2000'den fazla ihracatçı ve ithalatçı iş adamı fuarı ziyaret ediyor ve ticaret hacmini belirleyen önemli bir etken oluyor.

Fuarda sergilenen ürünler arasında dijital giyim alanına odaklanan Lingdi Style3D'nin AI+3D teknolojisiyle üretilen ürünler şimdiden büyük ilgi görüyor. Şirket, giyim endüstrisinde dijital dönüşümü sağlamak amacıyla geliştirdiği ürünlerle dikkat çekiyor.