İzmir Ticaret Odası, Fuarcılık Sektörü Dernekler Platformu üyelerini ağırladı İzmir Ticaret Odası, Fuarcılık Sektörü Dernekler Platformu üyelerini ağırladı

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, bu sabah Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in duyurduğu, Türkiye'nin gri listeden çıkarılması hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Mali Eylem Görev Gücü (Financial Action Task Force – FATF), Türkiye'yi gri listeden çıkardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından Türk bayrağı ile "Başardık" mesajını paylaştı. 

Türkiye'nin gri listeden çıkarılmasına dair değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, resmi X hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Mahmut Asmalı, gecikmeli de olsa hakkın yerini bulmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirtti.

Genel Başkan Mahmut Asmalı'nın paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

"OECD bünyesinde faaliyet gösteren FATF’ın ülkemizi gri listeden çıkarması, Türk iş dünyası temsilcileri olarak bizleri oldukça memnun etmiştir. Bilhassa terörün finansmanı ile mücadele noktasında dünyanın sayılı ülkelerinden biri olan ülkemiz, böylece haksız bir ithamdan da kurtulmuştur. Bu karar neticesinde önümüzdeki günlerde ülkemizin potansiyeli, iş dünyamızı ve yatırım ortamımızı güçlendirecek; ekonomimizde gözle görülür pozitif etki oluşturacaktır. MÜSİAD olarak, gecikmeli de olsa hakkın yerini bulmasından memnuniyet duyduğumuzu ifade ediyor, Hazine ve Maliye Bakanımız Mehmet Şimşek başta olmak üzere, bu süreçte emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz"

Editör: Eslem Nur KARAMAN