Mali Eylem Görev Gücü (Financial Action Task Force – FATF), Türkiye'yi gri listeden çıkardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından Türk bayrağı ile "Başardık" mesajını paylaştı. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye'nin kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanıyla mücadele eden uluslararası kuruluş Mali Eylem Görev Gücü'nün (FATF) Gri Listesi'nden çıkmasını yazılı bir açıklama ile değerlendirdi.

İzmir Ticaret Odası, Fuarcılık Sektörü Dernekler Platformu üyelerini ağırladı İzmir Ticaret Odası, Fuarcılık Sektörü Dernekler Platformu üyelerini ağırladı

Avdagiç, ''Türkiye şimdi hak ettiği yerde, 2.5 yıldır zaten olmaması gereken bir listedeydi. Ülkemizin FATF'ın gri listesinden çıkması, iş ve yatırım ortamımızı daha da güçlendirecek. FATF’ın yeni durum tespiti, ekonomi yönetimimizin kararlılıkla uyguladığı program ve yapısal reformlarla birleştiği zaman, küresel sermaye akışı ve iş perspektifinde yeni kapılar aralayacaktır. Ayrıca, uluslararası finans kuruluşlarının Türk şirketleriyle işlem yapma isteğine de taze bir güven getirecektir.'' ifadelerini kullandı.

Editör: Sude Yılmaz